Farioli resmen Alanyaspor’da!

Teknik direktör Bülent Korkmaz ile yollarını ayıran Aytemiz Alanyaspor, İtalyan teknik adam Francesco Farioli’yi takımın başına getirdi.

SÜPER Lig’de ikinci yarıya hazırlanan Aytemiz Alanyaspor, önceki gün Teknik Direktör Bülent Korkmaz ile karşılıklı olarak anlaşarak yollarını ayırmıştı. Vakit kaybetmeyen turuncu yeşilli yönetim önceki akşam İtalyan teknik adam Francesco Farioli’yi Alanya’ya davet etti ve dün de el sıkışarak imzayı attırdı. Tesislerde düzenlenen imza töreninde konuşan Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu, “Sezon başından bu yana birlikte çalıştığımız Bülent Korkmaz hocamızla karşılıklı anlaşarak yollarımızı ayırmış bulunmaktayız. Bülent hocamıza ve ekibine, Alanyaspor’umuza vermiş olduğu emeklerden dolayı teşekkür ediyoruz. Yeni hocamız Farioli bildiğiniz gibi geçen sezon ekibimizde yer almaktaydı. Daha sonra Karagümrük’e teknik direktör olarak gitmişti. Oradan da geçtiğimiz zamanlarda ayrılmıştı. Biz de Farioli hocamızla yola devam etme kararı aldık. Kendisi bildiğimiz ve inandığımız bir hocamız. Kulübümüze faydalı olacağına da inanıyoruz. Alanyaspor’umuzun daha iyi yerlere gelmesi için çalışmalar yapacağız. Hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

“EVİME DÖNDÜĞÜM İÇİN MUTLUYUM”
Alanyaspor’un yeni teknik direktörü Francesco Farioli ise, “Eve döndüğümden dolayı çok mutluyum. Burada olmak benim için büyük bir şeref. Başkanımızla çok iyi bir diyaloğumuz var. Beni her zaman destekledi. Bir gün tekrar buluşacağımızı ben giderken de konuşmuştuk. Beni tekrar buraya getirdiği için kendisine çok teşekkür ediyorum. Aytemiz Alanyaspor’u hak ettiği yerlere taşımayı hedefliyoruz. Bana bu fırsatı verdiği için çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

İŞTE FARİOLİ’NİN EKİBİ
Alanyaspor Teknik Direktörü Francesco Farioali’nin ekibi şu isimlerden oluşacak:
Daniele Cavalletto ve Felipe Sanchez Mateos (Yardımcı Antrenör)
Jarkko Antero Tuomisto (Kaleci Antrenörü)
Francisco Nogales (Bireysel Performans Antrenörü)
Osman Nuri Kul (Analiz)
Giovanni Melchiorre ve Ali Can Sümbül (Kondisyoner).

Kategoriler: Haberler

Etiketler: